





7,3 M² + 8,2 M² PAVILLON – LOTTE 1 MED HALVTAG
41.999,-
På fjernlager: forventet levering 2 – 6 uger
LOTTE 1 – Den Ultimative Haveoase med overdækning.
Vi gør opmærksom på at billederne af den grå og pine farvede Lotte pavillon er fra vores flinke kunder og der kan derfor være fortaget ændringer og tilføjelser på huset som ikke medfølger.
Inklusiv kraftig shingles tagbeklædning til en værdi af 6.000,-
OM LOTTE 1 MED HALVTAG
Drømmer du om en hyggelig oase i din have, hvor du kan nyde afslappede stunder og skabe uforglemmelige minder med familie og venner? Så er LOTTE 1 det perfekte valg for dig!
LOTTE 1 er en stilfuld femkantet hjørnepavillon med tilhørende overdækning, der kombinerer funktionalitet og design på bedste vis. Denne moderne haveoase er ideel til at skabe et komfortabelt loungeområde, en hyggelig grillplads eller et smukt uderum til afslapning og samvær.
Det store overdækkede område giver dig mulighed for at nyde det gode vejr uden at bekymre dig om solens skarpe stråler eller en pludselig regnbyge. Det er det perfekte sted at samle venner og familie til hyggelige grill-aftener, havefester eller blot til at nyde en kop kaffe og en god bog.
Indenfor i havehuset er der masser af plads til opbevaring af havemøbler, grilludstyr, redskaber eller legetøj. Men det kan også indrettes som et charmerende tilflugtssted, hvor du kan dyrke hyggen og slappe helt af.
Endvidere medfølger: udhængs- og sternbrædder, montagekit og installationsvejledning
OPSÆTNING
Som en tommelfingerregel kan havehuset samles på to dage, hvis to personer hjælpes ad.
Du er altid velkommen til at kontakte os for mere produktinformation eller rådgivning ved opsætning.
LEVERING
Vi tilbyder gratis levering til bro faste øer og fastland.
Vi anbefaler at tilkøbe 49 stk. 40x40 fliser til skuret hvis der ønskes flisefundament.
Ønskes der fiser under hele produktet anbefaler vi at tilkøbe 120 stk. 40x40 fliser
MALING:
Ved køb af et produkt fra Sølund Huse, skal al synlig træ behandles både ude og inde (gælder dog ikke Sauna og vildmarksbad som har et kar, som kun skal behandles udvendigt)
Ønsker man at tilkøbe grundingsolie og maling, vil følgende mængde skulle bruges:
Grundingsolie: 2 x 5L (Til alt synlig træ inde og ude)
Maling: 2 x 5L til inde (inkl. loft) og 3 x 5L til ude (1 spand rækker til ca. 10m2)
OPSÆTNING:
Som en tommelfingerregel kan havehuset samles på to dage, hvis to personer hjælpes ad.
Du er altid velkommen til at kontakte os for mere produktinformation eller rådgivning ved opsætning.



